Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

ELIS BERGH, glasservis, 36 delar, "Karlberg"

12 vinglas (D 6,5 cm),
7 selterglas,
7 grogg-glas,
6 starkvinsglas,
4 glögg-glas.

Bruksslitage. Repor.
6 vinglass med nagg,
1 glas med bottenspricka
2 st starkvinsglas med kantnagg,
1 starkvinsglas med spricka,
3 st selterglas med kantnagg,

Utropspris
3 000 SEK