ELIS BERGH, glasservis, 36 delar, "Karlberg"
12 vinglas (D 6,5 cm),
7 selterglas,
7 grogg-glas,
6 starkvinsglas,
4 glögg-glas.
Bruksslitage. Repor.
6 vinglass med nagg,
1 glas med bottenspricka
2 st starkvinsglas med kantnagg,
1 starkvinsglas med spricka,
3 st selterglas med kantnagg,