FARTYGSMODELL, Ångkorvetten USS Hartford, 1900-talets mitt.

Av trä. Fartyget sjösattes den 22 november 1858. Längd ca 108, höjd ca 87 cm. Information om fartyget medföljer.

Åldersbetingat slitage. Missfärgad.

Utropspris
4 000 SEK