Målad och bronserad. Dekor av bl.a. tandsnitt och flankerande kolonner. Höjd ca 200 cm. Pendel och lod medföljer. Nyckel finns.
Skador. Sprickor. Lagningar. Lösa delar. Renoverat och kompletterat med senare målning och bronsering.