Ava Lagercrantz

(Sverige, 1862-1938)
Ava Lagercrantz
(Sverige, 1862-1938)

AVA LAGERCRANTZ, olja på duk, signerad och daterad 1887.

Porträtt. Bildens mått 56 x 46 cm.

Sedvanligt slitage. Mindre färgbortfall samt mindre hål. Krackelyrer. Röklukt.

Utropspris
8 000 SEK