Skaft i form av två gracer i parian, ståendes på fotplatta i sten. Gracerna uppbärande lampan i mässing och opakt glas. Skärm med litofanier föreställande kvinnor med barn. Höjd 75 cm.
Bruksslitage. Mindre nagg. Bränningssprickor i metallen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.