Design
903122

NILS JONSSON, sideboard / skänk, modell 222, Hugo Troeds, Bjärnum, 1950-tal

Fanerad med teak. Skjutdörr med bakomvarande hyllplan. Utdragslådor. Bredd 128, djup 45, höjd 72 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Fläckar. Skrapmärken.

Utropspris
5 000 SEK