Stomme i mässing med nio ljusarmar. Kupa i opakt glas. Diameter ca 80 cm.
Slitage. Renoverad och kompletterad, senare kupa samt oljehus. Kupa samt oljehus med dålig passform. Tyngd saknas, går ej att justera höjden. Flertalet nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.