Stomme av mässing, svängda ljusarmar. Tio ljuspunkter, kupor av frostat glas. Diameter ca 120 cm. Höjd ca 70 cm.
Smärre slitage. Obetydligt nagg. Ej funktionstestad.
Har tidigare hängt i en biograf i Göteborg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10