LJUSKRONA, Frankrike, 1900-talets slut med äldre delar.

Stomme av metall, nehängd med olikslipade och och gjutna primor, korgbotten och upptill plym. Fem ljusarmar av mässing. Elektrifierad. Diameter 55, höjd ca 75 cm.

Slitage, prismor med skador. Skador. Renoverad, omknuten.

Utropspris
6 500 SEK