Ek. Skuren dekor. Längd 168, bredd 56, höjd 65 cm. Nyckel finns.
Slitage. Torrsprickor. Delvis maskstungen. Renoverad. Skador och sprickor. Invändig odör. Kompletterad med senare ben.