VÄVNAD, blandteknik, ca 88 x 307,5 cm, signerad R. MURIKOFF -70

(Raisa Murikoff 1970). Tre ihopsydda våder. Benvit botten med fjällandskap med stora blommor i olika bruna och blå nyanser samt metalliknande material. Fodrad.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och skador.

Utropspris
4 000 SEK