VERA FERNGREN, kaffeservis, 3 delar, CG Hallberg och GAB, Stockholm 1958 och 1963. Total vikt ca 620 gram.
Kaffekanna, gräddkanna och sockerskål. Cylindrisk form. Kaffekannans höjd ca 18 cm.
Slitage. Smärre färgbortfall. Senare gravyr. Repor.