SKÅP, allmoge 1700-/1800-tal

SKÅP, allmoge 1700-/1800-tal

Delbart. Överdel med uppsvängt krön, dörrpar med bakomliggande hyllplan, skedhylla och fyra mindre lådor. Nedtill med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Bredd 133. Djup 54. Höjd ca 217 cm.

Nyckel till underdel finns. Slitage. Maskstungen. Delvis renoverad och senare målning. Kompletterad. Nyckel saknas.

Utropspris
10 000 SEK