ANDERS PEHRSON, vägglampa, "Bumlingen", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.
Brunlackerad. Ställbar skärm. Höjd ca 38 cm.
Ej funktionstestad. Ytskikt med smärre slitage. Plastgaller saknas.