Röd botten med stor polykrom medaljong, benvita hörnornament, polykroma blom- och palmettrankor. Terrakottarödmelerad huvudbård med blom-, granatäppel-, palmett- och arabeskrankor.
Slitage. Baksida med Malskador. Smärre lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.