SNUSDOSOR, 2 st, snäckor med silverbeslag, Sverige 1800-talets första hälft.
Den mindre stämplad Pehr Georg Fröberg (1840-1850), längd 7,5 cm, den större stämplad Carl Wennerström, Västervik 1812, invändigt förgyllt lock, längd 9 cm.
Slitage. Den större med gravering i locket.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.