Design
906750

Signe Sohlman

(Sverige, 1854-1878)
Signe Sohlman
(Sverige, 1854-1878)

SIGNE SOHLMAN, 3 st dukar samt 4 st servetter, linnedamast, "Drakmönstret", Almedahls, 1900-talets första hälft.

110x110 cm, 180x130 cm, 250x145 cm, servetter 50x50 cm.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK