Partiet innehåller bland annat
fotografier med egenhändiga signaturer: Kung Gustav V, Drottning Victoria, Prins Willhelm samt Prins Lennart.
Posten innehåller även 8 ej signerade fotografier föreställande Drottning Victoria. 2 ej signerade fotografier föreställande Kung Gustav V samt två fotografier med Prins Gustaf Adolf. Posten inkluderar även andra fotografier samt ca 11 vykort och tryck varav några med signaturer. Olika bildstorlek, ca 23 x 16 - 5 x 9 cm.
Missfärgning. Slitage. Mjuka hanteringsveck. Skador.