MATTA Old Täbris, ca 251 x 138 cm

"De fyra årstiderna". Polykroma landskap med figurscener. Bred bård med landskap, porträtt, inskriptioner och blomställningar.

Smärre slitage, smutsig. Omfattande malskador, i behov av reparation, trampveck. Långsidorna med skador.

Utropspris
5 000 SEK