"De fyra årstiderna". Polykroma landskap med figurscener. Bred bård med landskap, porträtt, inskriptioner och blomställningar.
Smärre slitage, smutsig. Omfattande malskador, i behov av reparation, trampveck. Långsidorna med skador.