Hendrick Bloemaert

(Nederländerna, 1601-1672)
Hendrick Bloemaert
(Nederländerna, 1601-1672)

HENDRICK BLOEMAERT, hans krets, olja på pannå, otydligt signerad och daterad 1646.

Diana och Kallisto. 31,5 x 22 cm.

Färgbortfall. Skrapmärken. Krackelyr. Gulnad fernissa.

Proveniens

Familjen Nobel.

Utropspris
15 000 SEK