ELIS BERGH, vas av glas, Kosta 1940-tal.
Överfång i grönt med slipad bladliknande dekor. Signerad Kosta B 2326 och etikettmärkt. Höjd ca 20 cm.
Några mindre dekornagg. Invändig smuts/beläggning.