CORNELIS VAN POELENBURGH, hans art. Olja på pannå, 1700-tal.
Landskap med ruin och figurer. 23,5 x 28,5 cm.
Färgbortfall. Krackelyr. Gulnad fernissa.
Familjen Nobel.