VÄVD TAPET, fragment, Verdure, ca 97 x 166 cm. Flanderna, 1700-talets första hälft.

Polykromt landskap med fåglar, träd och blommor vid sjö. Ull och silke.
Se även nr 921478

Avkortad. Slitage, lagningar, revor, malskador. Uppfodrad på spännram.

Proveniens

Familjen Nobel.

Utropspris
6 000 SEK