Nichols & Plinke, bricka, silver, S:t Petersburg 1838.

Rektangulär med kantdekor av blommor, parstälda handtag. Mått ca 56x37 cm, vikt 2640 g.

Slitage. Repor. Märken. Senare gravyr.

Proveniens

Familjen Nobel.

Utropspris
12 000 SEK