SUNE FROMELL, klaffbord, "H55 bordet", 1950/60-tal.

Underrede i bok, skivorna fanerade med teak. Längd 142, total bredd 114, höjd 75 cm.

Brukssitage. Fläckar. Repor. Något ostadigt.

Framställdes till Helsingbordsutställningen 1955.

Utropspris
1 500 SEK