STOLAR

Ett par, senbarock, 1700-tal.

Stomme av valnöt. Skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 47, total höjd ca 119 cm.

Konditionsrapport

Skador, slitage och lagningar. Något instabila, lösa i fogarna. Kompletteringar. Sitsarnas undersidor med synlig tidigare rottingklädsel.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H60

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

+46 739-40 08 14
rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10498097 bukobject
    • 10498097 thumb
    • 10498095 thumb
    • 10498096 thumb
    • 10498094 thumb
    • 10498098 thumb
    • 10498099 thumb
    • 10498102 thumb
    • 10498101 thumb
    • 10498103 thumb
    Auktionen avslutas:
    CEST

    4 dagar 22 timmar

    Utropspris: 4 000 SEK

    350
    36 EUR
    39 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 400 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    230 apr 12:32350SEK
    128 apr 18:02300SEK