NILS FOUGSTEDT, ljusstakar, ett par, art deco, nysilver, för Fabriksaktiebolaget Kronsilver, 1930-tal.
Klotformad mitt med randdekor. Höjd ca 12 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Stötmärken / mindre bucklor.