Design
907600

Gunnar Ander

(Sverige, 1908-1976)
Gunnar ander, vattenkanna, koppar, ystad metall, 1900-talets mitt.

GUNNAR ANDER, vattenkanna, koppar, Ystad Metall, 1900-talets mitt.

Av koppar. Cylindrisk form. Höjd ca 23 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Smärre fläckar. Materialbortfall.

Utropspris
1 500 SEK