Design
907643

BERTIL VALLIEN, ljuskrona, Boda, 1900-talets andra hälft, höjd ca 55- 210 cm.

Stomme i gulmetall. Justerbar höjd. Sex ljushållare i glas. Diameter 50 cm.

Bruksslitage. Smärre nagg.

Utropspris
2 000 SEK