IKON I KIOTA

Ryssland 1800-tal.

Nikolaj Undergöraren.
Ikon, tempera på pannå. Rizza försilvrad mässing.
Storlek 30x40 cm.
Kiotans storlek 77x60 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Synliga skarvar. Fanerskador. Försilvring med hårt slitage. Krackelyr.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 9 000 SEK

    Slutpris

    7 200
    736 EUR
    822 USD

    Budhistorik (7 bud)
    719 jun 13:277200SEK
    619 jun 10:127000SEK
    Acceptpris på 7 000 SEK uppnåddes
    515 jun 13:423000SEK