AUGUST MALMSTRÖM

Olja på duk, signerad A Malmström.

"Barn lekande vid ån". 43,5 x 74 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Skrapmärken. Smutsig.

Proveniens
Fru Veterinär Ivar Ulin, Falkenberg (inköpt 1953 från Karl Almgren Antikviteter och Inredningar, Stockholm); privatsamling.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Pedro Westerdahl

Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal

+46 8-614 08 05
pedro.westerdahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss