JOCKUM NORDSTRÖM, blandteknik/collage, signerad JOCKUM och daterad 97 med blyerts.
Porträtt av Django Reinhardt. Bildyta cirka 9 x 11 cm.
Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.
Privat samling.
Jockum Nordström & Johan Nordbeck, "Musiken ställer fram ett par skor", 1999, avbildad sid 21.