FERDINAND RING, skulptur, keramik, Höganäs, 1800-talets andra hälft.

I form av svamp. På foten organisk dekor i relief. Diameter 50, höjd 56 cm.

Skador.

Ferdinand Ring 1829-1886

Utropspris
8 000 SEK