ROLF SINNEMARK, tekannor , 2 st, porslin, "Cube", Rörstrand, sent 1900-tal

Geometrisk form och dekor. Modellen formgiven för Rörstrands jubileumsår 1986. Signerad på undersidan. Höjd ca 19 cm.

Smärre slitage. Tillverkningsdefekt.

Utropspris
3 000 SEK