VAS, SKÅL SAMT MINIATYRVAS, stengods, Bernt Friberg, C H Stålhane och Gunnar Nylund, 1900-talets andra hälft.
Glasyr i olika färger. Signerade. Höjd ca 7-11 cm.
Större nagg och repor på blå vasen. Slitage. Nagg.