Jenny Nyström

(Sverige, 1854-1946)
Jenny Nyström
(Sverige, 1854-1946)

JENNY NYSTRÖM, tuschlavering, signerad J.N

Figurscen. Bladstorlek ca 14,5 x 23,5 cm.

Inga synliga skador. Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på andra svenska museer.

Utropspris
4 000 SEK