BRUNO MATHSSON, vilstol/fåtölj, "Pernilla", firma Karl Mathsson, 1962

Bok, klädd med sadelgjord. Märkt "BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN, FIRMA KARLMATHSSON VÄRNAMO SWEDEN 1962"

Slitage. Skador. Fläckar. Lagningar. Senare klädsel på nacckudde.

Utropspris
5 000 SEK