GAB, DRYCKESKANNA, silver Barockstil, Stockholm, 1905

Invändigt förgylld. Dekor av löv och blommor. Myntavgjutning av Gustaf Adolf på lock. Höjd 20. Vikt ca 971 gram. Graverad dedikation på livet.

Smärre slitage. Senare gravyr.

Utropspris
4 000 SEK