FERDINAND BOBERG

"Kungakanna", silver, K Andersson 1916.

Förgylld. Genombrutet rutmönster vid bas, dekor av kronor, reliefdekor av blomknoppar, lock genombrutet i form av krona, centralt placerat Gustav V:s monogram. Höjd 32,5 cm, vikt 1820 gram. Senare graverad dedikation.

Konditionsrapport

Senare graverad dedikation. Smärre slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V37

Kontakta ansvarig katalogiserare

Natalia Karavaeva

Natalia Karavaeva

+46-767 619017
natalia.karavaeva@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10496823 bukobject
    • 10496823 thumb
    • 10496824 thumb
    • 10496825 thumb
    • 10496826 thumb
    • 10496827 thumb
    • 10496829 thumb
    • 10496828 thumb
    Auktionen avslutas:
    CEST

    4 dagar 20 timmar

    Utropspris: 18 000 SEK

    12 000
    1 245 EUR
    1 357 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 12 500 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    228 apr 15:2412000SEK
    128 apr 10:5610000SEK