RULLMÅLNING, tusch och färg på papper. Qingdynastin, 1800-tal. "100 pojkar".

Målad dekor av det populära motivet med 100 gossar. Motivets mått 21x240 cm.

Slitage, fläckar, hanteringsveck. Mindre färgbortfall. Liten reva.

Proveniens

Utropspris
2 500 SEK