KARMSTOLAR

Ett par sk. baljfåtöljer, gustaviansk stil, 1800-tal.

Fast stoppad klädsel. Dekor av vid kanterna lagerstav, ovanför benen fleuroner samt vid karmarnas avslut lejonhuvud. Sitthöjd ca 45 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Torrsprickor. Maskstungen. Fläckar. Mindre skador vid klädsel.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10497954 bukobject
    • 10497954 thumb
    • 10497955 thumb
    • 10497956 thumb
    • 10497957 thumb
    • 10497958 thumb
    • 10497959 thumb
    • 10497960 thumb
    • 10497963 thumb
    • 10497966 thumb
    • 10497964 thumb
    • 10497961 thumb
    • 10497962 thumb
    • 10497965 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    14 388
    1 493 EUR
    1 627 USD

    Budhistorik (21 bud)
    621 apr 19:5714388SEK
    3A21 apr 19:5713888SEK
    321 apr 11:0913500SEK
    Acceptpris på 7 000 SEK uppnåddes