PENSELVAS/BORDSLAMPA

Porslin. Kina, sent 1800/tidigt 1900-tal.

I famille rose färger med underglasyrblått, med dekor av flodlandskap samt kinesisk text. Höjd exklusive sockel 28,5 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Borrad. Ej funktionstestad.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L14

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10495619 bukobject
    • 10495619 thumb
    • 10495620 thumb
    • 10495621 thumb
    • 10495622 thumb
    • 10495623 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    3 400
    353 EUR
    384 USD

    Budhistorik (9 bud)
    121 apr 20:203400SEK
    319 apr 17:133200SEK
    2A19 apr 17:133000SEK