BEN SCHONZEIT

Diptyk, blandteknik på duk, signerad Schonzeit och daterad -78 à tergo.

"THE MUSIC ROOM III". 244 x 183 cm. Bok samt skruvar för montering medföljer

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Proveniens
Nancy Hoffman Gallery, New York, Galerie de Gestlo, Hamburg, Galerie de Gestlo, Köln.
"Ben Schonzeit paintings" Charles A. Riley II s. 50.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10559631 bukobject
    • 10559631 thumb
    • 10559632 thumb
    • 10559630 thumb
    • 10559633 thumb
    • 10532730 thumb
    • 10532732 thumb
    • 10532736 thumb
    • 10539822 thumb
    • 10539823 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 70 000 SEK

    12 000
    1 231 EUR
    1 382 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    321 maj 12:0412000SEK
    220 maj 13:375000SEK
    119 maj 15:012500SEK