SKANDIA-HULTMAN KB, BESTICKSERVIS, 26 delar, silver, Stockholm, 1950/60-tal.

Efterrättsbestick, modell Disa.
6 st gafflar, 15 cm
8 st skedar, 16 cm
12 st knivar, 18 cm
Vikt ca 783 g.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK