Konst Contemporary
909786
Frank Björklund

FRANK BJÖRKLUND, olja på duk, signerad.

"Snake Preview The modern myth of Hydra & Eve". Utförd 1996 enligt etikett a tergo. Utställningsetikett. 80 x 140 cm. Bildanalys. Dikt av Björn Ranelid.

Något slitage invid ram.

Liljevalchs, Stockholm, 1997.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK