RINGAR, 2 st, en med fasettslipad bergkristall, en med fasettslipad rökkvarts, silver.

Ring med bergkristall. Storlek 16,75/52. Ring med rökkvarts. Storlek 17/53. Båda av Bengt Hallbergs, Köping, 1971. Totalvikt ca 27,2 g.

Bruksslitage, mindre repor. Ställvis anlöpning.

Utropspris
1 500 SEK