CARL GUSTAF PILO

Hans ateljé, olja på duk.

Kung Fredrik V (1723-1766) Uppfodrad duk 147 x 111,5 cm. Förgylld och bronserad ram.

För köpare inom EU utan momsregistrering tillkommer utöver moms på köparprovisionen även svensk införselmoms om 12 % på klubbat pris.

Konditionsrapport

Uppfodrad duk. Krackelyr. Ytsmuts. Gulnad fernissa. Skrapmärken längs ramkant. Synliga spår efter skarvad duk med synliga retuscher. Strödda retuscher.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist äldre konst (vikarie)

+46-702 531489
amanda.wahrgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss