CARL GUSTAF PILO

Hans ateljé, olja på duk.

Kung Fredrik V (1723-1766) Uppfodrad duk 147 x 111,5 cm. Förgylld och bronserad ram.

För köpare inom EU utan momsregistrering tillkommer utöver moms på köparprovisionen även svensk införselmoms om 12 % på klubbat pris.

Konditionsrapport

Uppfodrad duk. Krackelyr. Ytsmuts. Gulnad fernissa. Skrapmärken längs ramkant. Synliga spår efter skarvad duk med synliga retuscher. Strödda retuscher.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist äldre konst (vikarie)

+46-702 531489
amanda.wahrgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10491381 bukobject
    • 10491381 thumb
    • 10491382 thumb
    • 10491383 thumb
    • 10491384 thumb
    • 10491385 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 125 000 SEK

    52 000
    5 398 EUR
    5 882 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (9 bud)
    926 apr 21:4752000SEK
    824 apr 00:4350000SEK
    721 apr 08:3745000SEK