PUDERSTOL

1700-tal.

Målad och bronserad. Genombruten rygg med balusterbrickor. Kopplade ben. Lös stoppad sits. Sitthöjd ca 43 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Färgbortfall. Förstärkningar. Knäckt armlän. Omarbetad.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10496423 bukobject
    • 10496423 thumb
    • 10496424 thumb
    • 10496426 thumb
    • 10496428 thumb
    • 10496425 thumb
    • 10496427 thumb
    • 10496429 thumb
    • 10496430 thumb
    • 10496431 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    1 500
    155 EUR
    169 USD

    Budhistorik (1 bud)
    119 apr 07:591500SEK