Design
910118

Heikki Turunen

(Finland, Född 1937)
Heikki Turunen
(Finland, Född 1937)

HEIKKI TURUNEN, VÄGGLAMPOR, 4 st, Stockmann Orno, 1970-tal.

Grönlackerad metall. Kupans diameter ca 15 cm, böjbart skaft. Runt väggfäste, diameter 10,5 cm.

Repor. Färgbortfall. Slitage. Ej funktionstestade.

Utropspris
200 EUR