HEIKKI TURUNEN, VÄGGLAMPOR, 4 st, Stockmann Orno, 1970-tal.
Grönlackerad metall. Kupans diameter ca 15 cm, böjbart skaft. Runt väggfäste, diameter 10,5 cm.
Repor. Färgbortfall. Slitage. Ej funktionstestade.