OKÄND KONSTNÄR, porträtt, ett par, olja på duk, 1800-talets andra hälft
Midjebilder, 33 x 38 cm, i förgyllda och bronserade originalramar 55 x 42 cm (vardera).
Slitage. Krackelerad;Crazings.
Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 348 , "Bukowskis vårauktion", 2-3 april 1952, kat nr 168.